Дома Фудбал Англија Се било спремно за отказ на Солскјер, но…

Се било спремно за отказ на Солскјер, но…

Англиските медиуми откриваат дека Оле Гунер Солскјер бил на чекор од отказ во Манчестер Јунајтед.

Генералниот директор Ед Вудворд имал зелено светло од сопствениците  да му врачи отказ на Солскјер, но потоа следеа две фантастични победи над Тотенхем и Манчестер Сити, па Норважанецот ја зачува работата.

Иако Солскјер ја имаше поддршката од играчите, раководството јасно му порачало дека повеќе нема простор за изговори и дека тимот едноставно мора да почне да победува.

Притисокот на Солскјер беше огромен, па мораше да се „вади“ во два дерби меча против Тотенхем и Манчестер Сити, но на крајот успеа.

Јунајтед одигра два одлични меча и запиша две победи, тимот сега се наоѓа на 5-то место во Премиер лигата, а главната цел секако е пласман во Топ 4.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бизарен проблем во Шпанија: Некој ги украл сите влезници за натпреварот на Барселона!

Во шпанскиот куп Барселона ќе игра против Ибица, но домаќинот на овој натпревар се соочи с…