Дома Останати Ракомет СЕХА лигата почнува на 10. октомври, Вардар и Е.Пелистер ги дознаа групите

СЕХА лигата почнува на 10. октомври, Вардар и Е.Пелистер ги дознаа групите

Стартот на новата сезона во СЕХА лигата ќе се случи на 10. октомври.

Новост за сезоната 2020/2021 е што место 12 екипи ќе се натпреваруваат 10 поделени во две групи. Од Македонија претставници ќе бидат Вардар и Е.Пелистер. Во новата сезона нема да се натпреваруваат тимот на ЦСКА Москва и Пекинг Универзитет.

ГРУПА А: Вардар, Татран Прешов, Војводина, Мотор Запорожје, Нексе Нашице.

ГРУПА Б: Еурофарм Пелистер, Веспрем, ППД Загреб, Мешков Брест, Металопластика.

Ќе потсетиме, титулата во СЕХА сезонава ја брани Веспрем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Во Барселона ќе бидат бесни: Објавена е аудио снимката од раговорот на ВАР судијата со Мунера

Реал Мадрид за викендот на гости ја победи Барселона со 3:1 „Кралевите“ успеаа да дојдат д…