Дома Фудбал Италија Серија А не се менува, останува со 20 екипи

Серија А не се менува, останува со 20 екипи

Италијанската Серија А, нема да се скрати од 20 на 18 клуба, одлучи денеска мнозинството прволигаши на состанокот на Собранието на лигата.

Раководството на Серија А истакна дека „сегашниот формат на Лигата со 20 екипи е потврден“, по состанокот во Милано.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Интер, Јувентус, Милан и Рома биле единствените четири клуба кои гласале за предлогот, а останатите клубови гласале Серија А да остане со 20 клуба и во следните години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, …