Дома Фудбал Англија Саутгејт: Македонија ќе сака да ја одбрани гордоста

Саутгејт: Македонија ќе сака да ја одбрани гордоста

Репрезентацијата на Аглија утре гостува во Македонија и ќе ги одмери силите со нашата репрезентација во последниот меч од квалификациите.

Селекторот Герет Саутгејт на пресконференцијата истакна дека Македонија во овој меч ќе сака да ја одбрани гордоста после дебаклот од 7:0 на „Олд Трафорд“.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Македонија има повредена гордост од мечот во Манчестер. Ние во следните три натпревари сакаме да составиме екипа која ќе игра на првенството. Сакам да го подигнеме стандардот и ефикасноста во репрезентацијата“, истакна Саутгејт.

Трипие нема да игра и ќе мора да најдеме соодветно решение на левата бековска позиција. Ќе имаме промена на тактиката, но смирени сме и подготвени да одиграме добар меч. Рашфорд е добар, но имаме голема конкуреција во тимот“, додаде селекторот на Англија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…