Дома Фудбал Останато Раул сака нов предизвик – го известил Реал дека ќе замине

Раул сака нов предизвик – го известил Реал дека ќе замине

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид Раул Гонзалес, кој е тренер на младиот тим на Краљево Реал Мадрид Кастиља, им соопштил на челниците на „кралевите“ дека сака да го напушти клубот.

Раул е тренер на вториот тим на Реал пет години, а според „Билд“ тој веќе изразил желба да се врати во Германија и таму да ја продолжи тренерската кариера.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Играчката кариера, што се однесува до европскиот фудбал, ја заврши во Шалке, од кој во 2012 година се пресели во Ал Сад, а играше и за Њујорк Космос, каде на крајот се пензионираше во 2015 година.

Тој помина две години во Бундеслигата, па таму е запознаен со фудбалот и сака да биде тренер на некој од германските клубови.

Раул го носеше дресот на Реал од 1994 до 2010 година и на 741 одигран натпревар успеа да постигне 323 гола, додаде и 133 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…