Дома Фудбал Англија Рангник за незадоволството на Роналдо: Тимот е поважен од секој индивидуалец

Рангник за незадоволството на Роналдо: Тимот е поважен од секој индивидуалец

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник уште еднаш ја коментираше темата за реакцијата на Кристиано Роналдо после неговата смена на мечот со Брентфорд.

„Не треба да се крева голема врева околу тоа. Му ја објаснив одлуката уште за време на натпреварот. Му кажав дека работата на менаџерот е да му помогне на тимот да победи. Тој ме праша зошто не сум сменил некој од помладите фудбалери. Но, во фудбалот треба да се носат одлуки во вистински момент“.

„Играч како Роналдо не сака да биде заменет, па реакцијата му беше емотивна. Тоа не е проблем. Тимот е поважен од секој фудбалер, независно за кого станува збор“, изјави Рангник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Погреши ли ВАР со голот на Бензема?

На полувремето во Париз помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид нема голови, најинтересниот момент с…