Дома Фудбал Репрезентации Рамос и Мунаин се натпреваруваа во слободни удари и имаа урнебесни прослави на погодоците (ВИДЕО)

Рамос и Мунаин се натпреваруваа во слободни удари и имаа урнебесни прослави на погодоците (ВИДЕО)

0
ramos

Репрезентацијата на Шпанија вечерва го игра вториот натпревар во рамките од квалификациите за Европското првенство.

Шпанците ќе играат на гостински терен против Малта и очекуваат да забележат победа, се друго би било изненадување.

Пред ова гостување „Фуријата“ од федерацијата споделија видео од Серхио Рамос и Икер Мунаин кои се натпреваруваа во слободни удари. И двајцата беа прецизни, но повеќе внимание привлекуваа нивните прослави на головите.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Манчестер Сити – Тотенхем: Сити нема време за жалење, сака брза одмазда

Ова ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи за само неколку дена, по натпреварот…