Дома Топ вести ПСЖ најде идеална замена за Меси

ПСЖ најде идеална замена за Меси


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Иднината на Лео Меси во ПСЖ е неизвесна откако Аргентинецот одби да го продолжи договорот со „светците“.

Поради тоа ПСЖ веќе почна да бара потенцијална замена за Меси, а најголема желба е Бернардо Силва од Манчестер Сити.

Бернардо Силва е спремен на лето да ја промени средината, а ПСЖ сака да го „украде“ пред носот на Барселона, која покажува силен интерес за неговиот потпис.

„Светците“ нема да имаат проблем да ја платат сумата од 80 милиони фунти, колку што бара Манчестер Сити за неговата слобода.

Мбапе лично побарал од раководството да го доведе Португалецот, со кого е голем пријател и соработуваа одлично во Монако.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Челзи потро…