Дома Македонски спорт Mиовски го прекина постот за Абердин – погоди по пет минути игра!

Mиовски го прекина постот за Абердин – погоди по пет минути игра!

Maкедонскиот напаѓач Бојан Миовски ја продолжи добрата форма и по пет минути игра во натпреварот против Рос Каунти ја погоди мрежата.

По паузата од седум натпревари во кои немаше гол за Абердин, Бојан Миовски денеска по пет минути игра се запиша во листата на стрелци против Рос Каунти. За Миовски ова беше 14-ти гол во првенството. Ќе потсетиме, Миовски погоди и во дресот на Македонија во ремито против Молдавија (1:1).


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Миовски индивидуално има одлична сезона, меѓутоа тоа не може да се каже и кога тимот е во прашање бидејќи Абердин е деветти на табелата и води битка за опстанок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…