Дома Фудбал Останато Прекрасен гол на Барди за Трабзон🎥

Прекрасен гол на Барди за Трабзон🎥

Македонскиот репрезентативец Енис Барди беше стрелец на гол за Трабзонспор во триумфот на гости кај Гиресунспор со 2:4.

Барди беше стартер, а во 34-та минута постигна гол со кој му донесе водство на својот тим од 2-0.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Иднината на македонскиот репрезентативец во Трабзон е неизвесна, но тој продолжува да пружа одлични партии.

Коментари
  • Барди повторно во Ла Лига?

    Како што стојат работите македонскиот репрезентативец Енис Барди летово ќе ја промени сред…
  • Барди се сели на Островот

    Енис Барди се поврзува со многу клубови, откако Трабзонспор му соопштил дека нема да смета…
  • Барди има понуда од ЛА Галакси

    Енис Барди се поврзува со многу клубови, откако Трабзонспор му соопштил дека нема да смета…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…