Дома Топ вести Потврдено: Капитенот го напушта Арсенал!

Потврдено: Капитенот го напушта Арсенал!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Капитенот на Арсенал, Пер Мертесакер најави заминување од клубот на крајот на сезоната, а можно е да го напушти „Емирати“ уште во јануари.

Мертесакер не е во составот на Арсенал поради повреда, но прашање е колкава минутажа ќе добива кога ќе се вратти бидејќи новиот тандем Мустафи – Кошчелни функционира одлично.

Мертесакер има 32 години, сака да игра редовно и самиот потврди дека размислува за промена на средината и е спремен да ги слушне сите понуди кои ќе пристигнат на негова адреса.

„Гледам однапред да себе и моето семејство и спремен сум да ги слушнам сите понуди уште во јануари. Кога ви истекува договорот мора да размислувате дека е можно да ја промените средината“, изјави Мертесакер.

Договорот на Мертесакер истекува на крајот на годината, па Германецот ќе биде слободен да потпише преддоговор со друг клуб уште во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Раководствот…