Дома Македонски спорт Поранешниот играч на Шкендија и Шкупи: Многу сакам Вардар да испадне во Втора лига

Поранешниот играч на Шкендија и Шкупи: Многу сакам Вардар да испадне во Втора лига

Поранешниот играч на Шкендија и Шкупи, Мевлан Адили даде интересна изјава за време на една ТВ емисија во однос на настаните во нашата лига.

Адили е поранешен македонски младински репрезентативец, а сега настапува во Албанија за екипата на Влазнија од Скадар.

Тој покрај останатото даде изјава за тоа кој сака да биде шампион во македонската лига и за тоа кој сака да се најде во втората лига.

„Сигурен сум дека Шкендија ќе бидат прваци, а сакам Шкупи и Ренова да се пласираат во Европа. Но, најголема желба ми е да го видам Вардар како испаѓа од елитата.“ – рече Адили.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Мурињо првпат се огласи по отказот во Тотенхем 🎥

Тотенхем вчера соопшти дека Жозе Муињо повеќе не е тренер на тој клуб. Управата на лондонс…