Дома Фудбал Италија Повредата на Манџукиќ шанса за „чудото од дете“ на Јувентус

Повредата на Манџукиќ шанса за „чудото од дете“ на Јувентус

0

Моис Кин неочекувано сега ќе добие шанса во Јувентус.

Марио Манџукиќ се повреди и ќе отсуствува повеќе отколку што се претпоставуваше во прв момент и единствената цел на Јувентус е да биде спремен за натпреварот против Атлетико на 20-ти февруари.

Во ваква ситуација шанса се очекува да добие Моис Кин, „чудото од дете“ во Јувентус. Раиола инсистираше, но клубот не сакаше да го пушти, па сега се покажува дека имале право.

Сега веројатно ќе има прилика вечерва против Болоња во купот, а потоа и во продолжение од првенството. Кин и Манџукиќ се единствените класични напаѓачи во Јувентус, иако и

Роналдо може да игра како најистурен ако Алегри се одлучи за таква формација.

Италијанските медиуми веруваат дека ова се „петте минути“ за Моис Кин.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…