Дома Фудбал Италија Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и столчето на тренерот Стефано Пиоли.

Италијанскиот стратег пред две сезони го донесе Скудетото за „росонерите“, меѓутоа сезонава не му оди како што се очекуваше. Одредени италијански медиуми пренесуваат дека Пиоли сигурно заминува на крајот на сезоната.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


,Милан веќе ја започнал потрагата по негов наследник, на спискот има три имиња. Прв на листата е Антонио Конте, кој е слободен и чека понуда.

Потоа Тиаго Мота, кој прави „чуда“ со Болоња, а на листата е и екс тренерот на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гвардиола ќе заплачеше на прашањето за Клоп 🎥

Во викендот кој е зад нас Манчестер Сити во последното коло од Премиер лигата дојде до нов…