Дома Македонски спорт Мак ракомет Падна важен потпис во РК Вардар!

Падна важен потпис во РК Вардар!

Голманот Васил Гогов уште две сезони ќе биде меѓу стативите и ќе го носи дресот на РК Вардар. Тој го продолжи договорот со клубот до јуни 2026 година.

Гогов од 2019 година е дел од Вардар, и секоја сезона се повеќе напредува и се наметнува со својот квалитет, а менаџментот на клубот верува дека може да биде„факторот Х“ во иднин.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Гогов зад себе како член на Вардар има искуство со играње и во Лигата на шампионите и во СЕХА лигата, за клупски играчи имаше повеќе познати голмани и работеше и со неколку искусни тренери на голмани во Вардар. Со Вардар ја освојуваше титулата во домашното првенство, беше победник на Купот на Македонија, и на Супер купот на Македонија.

„Гогов е голман кој е иднината на македонскиот ракомет, и тој допрва ќе блеска. Вардар е задоволен од неговото напредување и е убеден во уште подобри игри во иднина. Досега секогаш беше дел од голмански тим каде можеше да научи и да „украде“ од поискусните и време е да добие поголема минутажа во иднина. Вардар секогаш е место каде има шанса за докажување и напредување, вели Борко Ристовски, Извршниот директор на Вардар.

Уште едно коло до крај на првенството, Вардар е во игра за шампионската титула, но не зависи се од него, туку мора да чека кикс и на лидерот Еурофарм Пелистер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …