Дома Фудбал Италија Очекувано: Спалети најдобар тренер во Серија А

Очекувано: Спалети најдобар тренер во Серија А


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети очекувано и заслужено беше избран за тренер на сезоната во Серија А.

Спалети успеа после 33 години да ја врати титулата во Неапол и тоа го направи на супериорен начин.

Наградата искусниот стратег ќе ја прими пред последното 38-мо коло во Серија А кога Наполи ќе ја пречека Сампдорија.

Тоа воедно ќе биде и негов последе натппревар на кормилото на Наполи бидејќи одлучи да го напушти клубот и да одмара една година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…