Дома Фудбал Италија Официјално: Станковиќ е нов тренер на Сампдорија

Официјално: Станковиќ е нов тренер на Сампдорија

Тоа што се најавуваше изминатите денови сега доби официјална потврда, Дејан Станковиќ е нов тренер на Сампдорија.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓После слабиот старт Сампдорија реши да му врачи отказ на тренерот Џампаоло, а прв избор беше токму српскиот стратег.

Станковиќ во август си даде отказ од кормилото на Црвена Звезда и беше без ангажман, па лесно се договори со клубот од Џенова.

Ова за него ќе биде прв тренерски ангажман во Италија, каде ја доживеа својата афирмавција како фудбалер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Дерби на денот: Последна шанса за Меси и Левандовски

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес на програм…