Дома Фудбал Италија Официјално: Наполи му врачи отказ на Анчелоти!

Официјално: Наполи му врачи отказ на Анчелоти!

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда, Карло Анчелоти повеќе не е тренер на Наполи.

Наполи денес со 4:0 го победи Генк и обезбеди пласман во осминафиналето од ЛШ, сепак Де Лаурентис повеќе немаше трпение и одлучи да му даде отказ на Анчелоти.

Наполи во последните девет натпревари во сите натпреварувања е без победа, а атмосферата во тимот воопшто не е добра.

Наполи вечерва официјално му се заблагодари на соработката, а медиумите на Апенините се сигурни дека за нов тренер ќе биде назначен Џенаро Гатузо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фердинанд „згрме“ после новиот срам на Јунајтед: Седам тука и се срамам! Што е купено!?

После новиот срам на Манчестер Јунајтед „згрме“ легендарниот фудбалер на овој клуб Рио Фер…