Дома Фудбал Германија Официјално: Нагелсман ќе биде новиот тренер на Баерн!

Официјално: Нагелсман ќе биде новиот тренер на Баерн!

Многу брзо откако „Билд“ објави дека е постигнат договор помеѓу Баерн и Лајпциг за оштета од 25 милиони евра добивме и официјална потврда – Јулијан Нагелсман ќе биде новиот тренер на гигантот од Минхен.

Баерн официјално соопшти дека Нагелсман ќе биде нивни тренер на крајот од сезоната и ќе потпише договор на пет години.

Нагелсман во Баерн доаѓа на местото н Ханси Флик кој претходно потврди дека на крајот од сезоната ќе си замине.

Во Баерн не му правеа проблеми и потврдија дека договорот со Флик ќе биде раскинат иако навивачите се противеа. Флик имаше одлични резултати, но си заминување после несогласувања со политиката на клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…