Дома Останати Откриено по колку пари заработиле Џошуа и Нгану од борбата во Саудиска Арабија

Откриено по колку пари заработиле Џошуа и Нгану од борбата во Саудиска Арабија

Eнтони Џошуа го нокаутираше поранешниот УФЦ борец Франсис Нгану во борбата изминатата вечер во Саудиска Арабија, а по борбата се открива и колку заработиле двајцата борци.

Според информациите на „Форбс“, Нгану кој беше нокаутиран во втората рунда добил хорнорар од 20 милиони долари и така ќе инкасира двојно повеќе пари отколку за борбата со Тајсон Фјури.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Форбс“ открива и дека во договорот на Нгану имало клазула според која ќе заработел дополнителен бонус ако издржел десет рунди, но тоа не се случи.

Од друга страна Џошуа добил 50 милиони евра за борбата и плус бонуси за победата и телевизиските права.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…