Дома Македонски спорт Откако УЕФА го притисна Даку се извини, но избегна да каже на кого

Откако УЕФА го притисна Даку се извини, но избегна да каже на кого

Репрезентативецот на Албанија, Мирланд Даку преку социјалните мрежи се извини набрзо откако беше објавено дека УЕФА отворила дисциплинска постапка против него.

Даку по натпреварот помеѓу Хрватска и Албанија навредливо скандираше кон Македонците, а по објавата на УЕФА дека може да биде казнет одлучи преку социјалните мрежи да се извини.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во своето извинување Даку не наведува конкретно дека се извинува кон Македонците, туку кон се извинува кон оние кои се почувствувале навредено. Скандалозното однесување го оправдува со многуте емоции кои дошле по постигнатиот гол на Албанија.

Ќе потсетиме, претходно јавно извинување од Даку побара и Фудбалската Федерација на Македонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…