Дома Фудбал Англија Одлични вести за Ливерпул: Повредата за Диого Жота е минато

Одлични вести за Ливерпул: Повредата за Диого Жота е минато

Одлични вести за навивачите на Ливепрул.

Диого Жота се опорави од повредата и ќе биде во конкуренција за наредниот натпревар на Ливерпул во Премиер лигата во кој „црвените“ ќе гостуваат кај Шефилд.

Жота скоро три месеци беше надвор од терените, а повредата дојде токму кога беше во одлична голгетерска форма.

Враќањето на португалскиот офанзивец колку-толку ќе му ја олесни работата на Клоп кој во овој период има огромни проблеми со повредите. Од друга страна враќањето на Вирџил Ван Дајк се предвидува за април.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Билеса: Тоа е тоа, богатите стануваат побогати, сиромашните посиромашни

После натпреварот против Ливерпул (1:1) менаџерот на Лидс, Марсело Биелса го критикуваше ф…