Дома Фудбал Италија Одбиено барањето на Наполи: Јувентус и Наполи ќе играат за седум дена

Одбиено барањето на Наполи: Јувентус и Наполи ќе играат за седум дена

Конечно и официјално е познат терминот за Суперкупот на Италија во кој ќе играат Јувентус и Наполи.

Иако од Наполи бараа натпреварот да се одложи за крајот на сезоната од тоа нема да има ништо и натпреварот ќе се одигра на 20. јануари.

Де Лаурентис бараше поради некои причини дуелот да се одложи, но неговото барање е отфрлено. Натпреварот така ќе биде одигран за седум дена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Борба за двата сефа на Марадона од Дубаи: Никој жив не знае што има во нив

Легендарниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона своевремено живееше седум години…