Дома Фудбал Германија Ноер вечерва уште еднаш ја покажа својата генијалност!

Ноер вечерва уште еднаш ја покажа својата генијалност!

Добро познато е дека голманот на Баерн, Мануел Ноер не е само одличен голман туку и човек кој одлично знае со топка.

Ноер често пати со правовремени реакции им помага на своите играчи од последната линија и така овозможува брзи контри. Својата генијалноста Ноер ја покажа и во натпреварот помеѓу Баерн и Тотенхем.

Германскиот голман тргна кон средината на теренот, а потоа рутински го проигра својот соиграч. Со овој Ноер само докажа дека кога голманите се во прашање во играта со нога му нема рамен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…