Дома Фудбал Италија Не се само навивачите:: Мартинез и Барела го понижија Лукаку! 🎥

Не се само навивачите:: Мартинез и Барела го понижија Лукаку! 🎥

Николо Барела и Лаутаро Мартинез вчера покажаа дека повеќе немаат почит кон Ромелу Лукаку поради случувањата минатото лето.

Барела одби да се поздрави, додека Мартинез иако се поздрави, сепак избегна да се прегрне со својот поранешен соиграч.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Лукаку беше блиску да се врати во Интер, но на крајот ги изневери сите во Милано и ги прекина преговорите, додека во тајност преговарал и со други клубови.

Навивачите исто така му подготвија пеколен дочек со илјадници свирчиња од трибините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…