Дома Фудбал Останато Нејмар му помогнал на Дани Алвеш да добие помала казна

Нејмар му помогнал на Дани Алвеш да добие помала казна

Бразилските медиуми откриваат дека  таткото на Нејмар му помогнал на Дани Алвеш да избегне построга казна во случајот за силување.

Шпанското обвинителство побара девет години затвор, а приватно 12 години. Но, казната е намалена, бидејќи била применета олеснителна околност на штета, со оглед на тоа што на оштетената пред судењето ѝ биле исплатени 150.000 евра.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


И не само тоа, туку бразилските медиуми тврдат дека семејството на Нејмар го изнајмило и Густаво Ксист, еден од најстарите адвокати на компаниите на таткото на Нејмар, кој го застапувал Алвес за време на судењето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…