Дома Фудбал Англија Неспортски потег: Матиќ против Вест Хем заслужи црвен картон! 🎥

Неспортски потег: Матиќ против Вест Хем заслужи црвен картон! 🎥

Maнчестер Јунајтед со поразот од Вест Хем (0:1) остана без финалето во Лига Купот, а лесно можеше во текот на натпреварот „црвените ѓаволи“ да останат со играч помалку.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Владимир Коуфал ја прими топката и ја проследи топката до свој соиграч, за потоа Немања Матиќ да налета на него и намерно да го удри со колено во најнезгодносто место.

Коуфал падна и се превиткуваше на теренот, но судијата Џон Мос и неговите помошноци не забележаа што направи Матиќ. Ќе потсетиме, во Лига Купот ВАР не се користи, ако го имаше тешко дека Србинот ќе се извлечеше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…