Дома Фудбал Италија Нема крај на проблемите за Лукаку

Нема крај на проблемите за Лукаку


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ромелу Лукаку ова лето се врати во Интер како големо засилување, само една година откако беше продаден за 115 милиони евра.

Меѓутоа, Белгиецот нема среќа оваа сезона со повредите, па го пропушти готово целиот дел од сезоната пред мундијалската пауза.

После Мундијалот одигра два меча и се очекуваше конечно да се врати во старата форма, но повторно се пожали на повреда.

Лекарскиот тим на Интер утврдил дека Лукаку има воспаление на коленото, па 29-годишниот напаѓач ќе мора да паузира уште некое време.

Лукаку ќе мора да мирува и не е познато кога точно ќе се врати на терените.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…