Дома Фудбал Останато Таман работите тргнаа на подобро: Нови проблеми за Нејмар во ПСЖ

Таман работите тргнаа на подобро: Нови проблеми за Нејмар во ПСЖ

0

На самиот почеток на натпреварот помеѓу Бразил и Нигерија се повреди Нејмар, па за кратко време го замени Кутињо, а главоболката останува за Парижаните…

ПСЖ ќе мора во следниот месец да настапи без најдобриот фудбалер, бидејќи повредата е малку посериозна.

Станува збор за предната ложа, ќе мора да паузира и да мирува најмалку четири недели. Многу лоши вести за ПСЖ…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Поранешниот спортски директор на Милан открива детали: Управата му кажуваше на Гатузо кој да игра

Џенаро Гатузо во ноември 2017 година го превзема Милан, а си замина во мај 2019 откако не …