Дома Топ вести На Барса и пропадна договорениот трансфер!?

На Барса и пропадна договорениот трансфер!?

Агентите на фудбалерот и претседателот на Гремио пристигнаа во Барселона за да го дефинираат трансферот на Артур, но тамошните медиуми пренесуваат дека најверојатно трансферот пропаднал.

Играчот за врска во договорот има откупна клаузула од 50 милиони евра, но каталонскиот клуб не сака да ја плати таа сума.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Челниците на Гремио и понудија на Барселона веднаш да плати 40 милиони евра како обештетување, а преостанатите 10 милиони преку разни бонуси.

Меѓутоа, Барселона не сака да плати повеќе од 30 милиони евра за потписот на Бразилецот, па состанокот заврши без постигнат договор.

Сега Гремио ќе започне преговори со други клубови, иако се чинеше дека трансферот е веќе договорен и дека Артур сигурно ќе се пресели на „Камп Ноу“.

Според првичниот договор Артур требаше во јануари наредната година да пристигне во Барселона, но според последните информации трансферот пропаднал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…