Дома Фудбал Италија Наполи изгуби од Јувентус, но Осимен повторно најде како да ги провоцира домаќините

Наполи изгуби од Јувентус, но Осимен повторно најде како да ги провоцира домаќините

Наполи вчера беше поразен во дербито на Серија А од Јувентус, но напаѓачот на овој тим, Виктор Осимен најде начин да ги провоцира домашните навивачи.

Јувентус славеше и сега има +12 во однос на Наполи на табелата, па затоа и во Торино навивачите имаа причина да се радуваат.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Сезонава на Наполи не му оди, па затоа Виктор Осимен ги провоцираше противничките навивачи гестикулирајќи со рацете „5:1“ алудирајќи на победата на овој тим минатата сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…