Дома Фудбал Англија Навивачите стравуваат: Кога Јунајтед последен пат бил волку лош – испаднал од Премиер лигата!

Навивачите стравуваат: Кога Јунајтед последен пат бил волку лош – испаднал од Премиер лигата!

Највозбудливиот натпревар во Лигата на шампионите вчера го одиграа Копенхаген и Манчестер Јунајтед, а данскиот тим славеше победа од 4:3.

„Црвените ѓаволи“ си дозволија да испуштат предност од 2:0 и 3:2, а во првото полувреме беше исклучен и напаѓачот Маркус Рашфорд. Но, репрезентативецот на Англија не може да биде единствен виновник за лошите изданија на тимот на Ерик Тен Хаг.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Колку лош е Манчестер Јунајтед покажува и податокот што во 17 одиграни натпревари во сите конкуренции тимот загуби девет. Тоа последен пат им се случило во сезоната 1973/74.

Тоа е сезона на која навивачите на Манчестер Јунајтед не сакаат да се сеќаваат бидејќи тогаш „црвените ѓаволи“ последен пат испаднаа од елитниот ранг на англискиот фудбал.

Малку кој верува во вакво сценарио, но дека ситуацијата е алармантна, тоа сигурно и прашање е до кога во раководството ќе имаат трпение за Ерик Тен Хаг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…