Дома Македонски спорт Муслиу наскоро се враќа на терените

Муслиу наскоро се враќа на терените


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Репрезентативецот на Македонија, Висар Муслиу се уште е член на германски Инглоштад и засега нема сериозни најави за негово заминување од германскиот третолигаш.

Муслиу во текот на зимскиот преоден рок од МОЛ Фехервар се пресели во Инглоштад, но тимот испадна од втората германска лига. Во овој момент тој се опоравува од повредата на ахиловата тетива и се очекува наскоро да се врати на теренот.

„Го следам Виар како работи и колку е посветен за што побрзо да се врати на терените. За нас тој е важен играч затоа што носи стабилност во одбраната, тој е најважниот играч во последната линија“, изјави тренерот на Инглоштад, Ридигер Реим.

Сигурно дека Инглоштад сака да го задржи, но изненадувачки е што нема голем интерес посебно после одличните настапи на Муслиу во репрезентацијата на Македонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…