Дома Фудбал Останато Мурињо: Се подготвувам за мојот нов клуб!

Мурињо: Се подготвувам за мојот нов клуб!

0

Жозе Мурињо доби отказ во редовите на Манчестер Јунајтед кон крајот на 2018 година.

После серијата лоши резултати раководството на тимот од „Олд Трафорд“ одлучи да го отпушти Португалецот и од тој момент Мурињо е без ангажман.

„Три ипол месеци сум без ангажман и се спремам повторно да седнам на клупата. Кога Сте во светот на фудбалот поради големите обврски немате премногу време за себе. Ги искористив изминатите неколку месеци да ги наполнам батериите“, изјави Мурињо

„Мислам дека ќе се вратам на клупата ова лето, на почетокот на јуни. Знам точно што сакам. Одбив три или четири понуди, но веќе почнав да се подготвувам за новиот клуб. Слободното време го користам за да се подготвам подобро за следната работа“, додаде „Специјалниот“.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рафаел Ван Дер Варт го промени спортот! (ФОТО)

Рафаел Ван Дер Варт направи голема промена во својот живот. Поранешниот холандски фудбалер…