Дома Македонски спорт Можно македонско финале во аматерскиот ракометен куп во Германија

Можно македонско финале во аматерскиот ракометен куп во Германија


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Во завршницата од сезоната во Германија би можеле да видеме македонското финале во ракометниот аматерски куп во Германија.

На фајнл-форот во овој турнир се пласирани две екипи предводени од Македонеци, Интерактив на Филип Лазаров и ХСВ Аполда на Игор Тоскоски.

Покрај Интерактив и Аполда, во битка за трофејот на турнирот се Галпе/Стромбач кој е домаќин на турнирот и Хофвиер.

Посакуваме среќа на Македонците, па ако има македонско финале нека победи подобриот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонските одбојкари на 21. место по Европското првенство

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Европската од…