Дома Македонски спорт Миовски во 97. минута го сруши Ујпешт 🎥

Миовски во 97. минута го сруши Ујпешт 🎥

Репрезентативецот на Македонија, Бојан Миовски постигна нов гол за МТК и така обезбеди победа во вчерашниот натпревар против Ујпешт.

Миовски победата за својот тим ја обезбеди со гол од пенал во 97. минута од натпреварот. Со ова продолжи одличната форма на македонскиот напаѓач во унгарската. Миовски од почетокот на сезоната зад своето име има шест гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Секуловски нов тренер на Пелистер

Марјан Секуловски денеска беше промовиран за нов тренер на Пелистер и доаѓа на местото на …