Дома Трансфер зона Милан ја „краде“ ѕвездата на Рома

Милан ја „краде“ ѕвездата на Рома

Милан покажува силен интерес за играчот за врска на Рома и италијански репрезентативец, Лоренцо Пелегрини.

Пелегрини влезе во последната година од договорот, но преговорите за продолжување на соработката не одат во добра насока.

Мурињо сака по секоја цена да го задржи плејмејкерот, бидејќи Пелегрини е најдобар играч на Рома од почетокот на сезоната.

Ситуацијата внимателно ја следи Милан, кој покажува сериозен интерес за играчот и е спремен да му понуди повисока плата од тоа што му го нуди „волчицата“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …