Дома Трансфер зона Милан во јануари ја купува новата француска ѕвезда

Милан во јануари ја купува новата француска ѕвезда

Милан во последните денови на преодниот рок не успеа да го комплетира трансферот Роман Фавре од Брест.

„Росонерите“ имаа договор со 23-годишниот офанзивен фудбалер, но не успеаа да се договорат со Брест за висината на обештетувањето.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Фавре важи за еден од најперспективните француски фудбалери и Милан ќе се обиде да го донесе во јануари.

Фавре е на мета уште на Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед, но тој сака да се пресели на „Сан Сиро“ каде очекува дека ќе има поголема минутажа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Анте Ребиќ се враќа во Серија А?

Хрватскиот фудбалер Анте Ребиќ од следната сезона би можел повторно да игра во Серија А. И…