Дома Фудбал Англија „Ме сметаа за едно од најдобрите засилувања во Премиер лигата, а сега сум безвреден?“

„Ме сметаа за едно од најдобрите засилувања во Премиер лигата, а сега сум безвреден?“

Настапите на бразилскиот играч за врска Касемиро во Манчестер Јунајтед се под знак прашалник и тој се повеќе е мета на критики oд навивачите.

Во интервју за „Скај Спорт“ Касемиро истакна дека критиките ги смета и за добра работа.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Критиката е дел од фудбалот, а јас сум секогаш многу смирен. Кога станува збор за конструктивна критика, таа е секогаш добредојдена. Посебно во фудбалот, кога ќе играш на високо ниво 10 години и кога ќе паднеш во формата нормално е да има реакции“.

Ги разбира критиките, но не поднесува недостаток на почит.

„Ме сметаа за едно од најдобрите засилувања во Премиер лигата минатата сезона, а сега сум безвреден? Тоа е осуда без почит, кога нешто не се почитува тоа е загрижувачки. Во моментите кога се чувствувам омаловажено од некои луѓе ја губам и почитта кон нив“, изјави Бразилецот

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…