Дома Луд Спорт Мајка му го облекува Белингам🎥

Мајка му го облекува Белингам🎥

На младиот фудбалер на Реал Мадрид, Џуд Белингам и понатаму му помага мајка му во изборот на гардеробата.

Официјално најдобриот млад фудбалер на светот, неговиот необичен стајлинг привлече големо внимание на церемонијата на „Златната топка“.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


На социјалните мрежи се појави и видео во кое се гледа како мајка му го подготвува за настанот, а тој истакна:

 „Луѓето мислат дека сум многу зрел, но јас не знам ни сам да се облечам“. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …