Дома Топ вести Манчестер Јунајтед тргнува по ѕвездата на Лидс

Манчестер Јунајтед тргнува по ѕвездата на Лидс

Раководството на Манчестер Јунајтед има нова трансфер цел за засилување на средниот ред, а станува збор за ѕвездата на Лидс, Келвин Филипс.

До сега медиумите тврдеа дека прва желба на „црвените ѓаволи“ е Даклан Рајс од Вест Хем, но неговата цена го натера Јунајтед да се отлаже.

Сега „црвените ѓаволи“ ќе се насочат кон друг англиски репрезентативец, Келивин Филипс од Лидс. Тој одигра одлична сезона и беше важен дел од репрезентацијата на ЕП.

Соскјер сака да го засили средниот ред бидејќи Ван де Бек се покажа како промашување, а Матиќ е на залез на кариера. Фред покажува доста нестабилни партии, па Погба е единствен кој игра добро оваа сезона.

Поради тоа Келвин Филипс е примарна цел на Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…