Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед го најде „новиот Видиќ“

Манчестер Јунајтед го најде „новиот Видиќ“

Приоритет на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок ќе биде доведување на врвен дефанзивец.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за дефанзивецот на Фиорентина, Никола Миленковиќ.

Србинот на лето ќе влезе во последната година од договорот, па Фиорентина ќе мора да го продаде, а за неговата слобода бара 35 милиони евра.

Манчестер Јунајтед е спремен да ја плати таа сума и сака да ја победи конкуренцијата, бидејќи за Миленковиќ интерес има од Милан и Јувентус.

Солскјер и минатото лето го сакаше Србинот и верува дека Миленковиќ може да биде „новиот Видиќ“ на Олд Трафорд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Хари Кејн бира помеѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед

Хари Кејн ќе остане во Премиер лигата, иако големи се шансите да го напушти Тотенхем ова л…