Дома Останати Кошарка Македонски тренер се налути откако официјалниот спикер направи циркус (ВИДЕО)

Македонски тренер се налути откако официјалниот спикер направи циркус (ВИДЕО)

Maкедонскиот тренер, Тане Спасев кој ја води екипата на Легија Варшава имаше непријатно искуство на гости кај финскиот тим Катаја.

Тимот на Спасев прво изгуби со 112:105, а потоа на прес-конференцијата се случуваше вистински циркус. Спикерот прво го погреши мето на Спасев, потоа го згреши и името неговиот играч, за на крајот во вториот обид да го нарече асистент-тренер. Тоа го налути нашиот тренер кој тргна да си оди од салата, меѓутоа сепак по повикот од новинарите остана и ја одработи прес-конференцијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Шпанецот воодушеви со својот потег: Пол Гасол се дружеше со ќерките на Коби Брајант (ФОТО)

Целиот свет пред половина година беше во шок по објавата на веста дека во хеликоптерска не…