Дома Фудбал Репрезентации Македонските навивачи нема да можат да влезат во Холандија

Македонските навивачи нема да можат да влезат во Холандија

Македонија во недела го започнува Европското првенство, а првиот натпревар го играме против Австрија воБукурешт. Вториот исто така ќе се игра во Букурешт, а противник ќе биде селекцијата на Украина.

Македонските навивачи кои дојдоа до билети нема да имаат проблем да присустуваат на овие два натпревари, но ќе биде проблем третиот кој го играме во Амстердам против домаќинот Холандија.

Во Холандија на сила е забраната за влез на граѓани од трети земји, а Македонија не е на зелената листа на оваа држава. Ова значи македонските навивачи нема да можат во живо да го гледаат овој дуел.

Ваквата информација вчера вечер ја објави холандската амбасада во нашата земја.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…