Дома Македонски спорт Магијата на Манасков против Хрватска 🎥

Магијата на Манасков против Хрватска 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Maкедонската ракометна репрезентација одигра храбро вчера против Хрватска, но на крајот сепак бевме поразени со 40:34.

Игравме атрактивно и постигнувавме брзи голови, сепак одбраната не беше на потребното ниво и

Хрватска тоа го искористи, противникот го реализираше скоро секој упатен шут кон нашиот гол.

Одличен натпревар одигра Дејан Манасков кој постигна девет гола, а еден од нив посебно се издвојува.

По еден брз контранапад Манасков реализираше со шут од зад грб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…