Дома Трансфер зона „Л’Eкип“: Готово, дефинитивно е решена иднината на Нејмар!

„Л’Eкип“: Готово, дефинитивно е решена иднината на Нејмар!

Бразилецот Нејмар и дефинитивно нема да се пресели во Барселона, објави денес францускиот „Л’Eкип“.

Актуелниот договор на Нејмар истекува на лето следната година, а според информациитен а овој медиум новиот договор треба да биде потпишан во наредните два дена.

Неодамна Нејмар наполни 29 години, а според новиот договор играч на ПСЖ ќе биде до 2026 година и ќе заработува 30 милиони евра по сезона.

Тоа е нешто помалку од досегашните 35 колку што добива сега, меѓутоа она што за него е добро е што во наредните пет години има загарантирано големи примања.

Се најавува и дека во новиот договор Нејмар ќе има големи големи бонуси во случај ПСЖ во тој период да ја освои Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи ангажираше нов голман

Челзи денес го потврди првото засилување за новата сезона, а станува збор за голманот на Ф…