Дома Фудбал Италија Луди 30 секунди во Торино: Верона погоди пречка и статива, па Велосо постигна еврогол! (ВИДЕО)

Луди 30 секунди во Торино: Верона погоди пречка и статива, па Велосо постигна еврогол! (ВИДЕО)

0

Изенадувачки тимот на Јувентус има негатива против Верона на свој терен.

Верона имаше прилика од пенал да стигне до предност, но Де Кармине ја погоди стативата. Потоа следуваше удар кој заврши во пречката, за на крајот топката да стигне до Велосо кој со еврогол ја затресе мрежата на Буфон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ракитиќ се огласи после одењето пеш од аеродромот до дома (фото)

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ се најде во голем проблем по враќањето во Барселон…