Дома Фудбал Англија Ливерпул без Алкантара и Алисон против Арсенал?

Ливерпул без Алкантара и Алисон против Арсенал?

Ливерпул вечерва во пречекува Арсенал во дербито на колото во Премиер лигата, а Клоп може да биде без двајца клучни фудбалери.

Имено, Алисон и Тиаго Алкантара го пропуштиле последниот тренинг и најверојатно нема да бидат спремни за вечерашниот дуел.

Причината за нивното отсуство се повреди, но се уште не е јасно од каква природа се повредите и колку се сериозни.

Ова сигурно ќе биде голем удар за Клоп кој не може да смета и на Џордан Хендерсон како и на Жоел Матип, кои исто така се повредени.

Арсенал ги доби двете последните дербија против Ливерпул од кои последното беше за титулата во англискиот Суперкуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лампард го потроши „кредитот“, Абрамович му даде ултиматум

Челзи ова лето беше најактивен клуб на трансфер пазарот, потроши многу пари, а не воодушев…