Дома Трансфер зона Лестер ја сака италијанската ѕвезда во јануари

Лестер ја сака италијанската ѕвезда во јануари

Лестер покажува сериозен интерес за ѕвездата на Сасуоло и италијански репрезентативец, Доменико Берарди.

Берарди одигра уште една одлична сезона, постигна 17 голови, а покажа добри партии и на Европското првенство. Негова желба беше да ја промени средината ова лето, меѓутоа заинтересираните клубови не беа спремни да платат 40 милиони евра, колку што бараше Сасуоло.

Лестер веќе стапил во контакт со неговиот агент, а Берарди дал зелено светло за трансфер во Премиер лигата.

Сасуоло не попушта и за неговата слобода бара 40 милиони евра, а „лисиците“ наскоро ќе ја испратат првата понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…