Дома Фудбал Останато Легенда на Црвена Звезда остана без возачка – возел пијан!

Легенда на Црвена Звезда остана без возачка – возел пијан!

Екс-фудбалерот на Црвена Звезда и романски репрезентативец, Миодраг Белодедиќ бил приведен во Букурешт откако полицијата го фатила како управува со возило во алкохолизирана состојба.

Медиумите во Романија ја објавија веста, а набрзо и самиот Белодедиќ ја призна грешката.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


„Бев запрен по една забава во ресторан. Си заминав окол утри часот по полноќ. Полицијата возеше позади мене со ротација околу 100 метри. Јас испив два пијалока со другарите на тестот покажа дека имам 0.08 промили алкохол. Секако, тоа е прекршок, па ми ја одземаа возачката дозвола на 90 дена“, изјави Белодедиќ.

Белодедиќ во својата играчка кариера освои две титули во поранешниот Куп на европски шампон. Едната ја освои со Стеауа, а другата со Црвена Звезда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …